Arbeite remote
für deutsche
Unternehmen.

Absolviere unseren Kurs und unterstütze
aus der Türkei deutsche Unternehmen
in ihrer Buchhaltung.

Arbeite remote
für deutsche
Unternehmen.

Absolviere unseren Kurs und
unterstütze aus der Türkei
deutsche Unternehmen in ihrer Buchhaltung.

Basın Bülteni
26 Aralık 2022

ADDWORX – TÜRK ALMAN ÜNİVERSİTESİ İŞ BİRLİĞİNDE HAYATA GEÇİRİLEN
ALMANCA MUHASEBE KURSUNUN LANSMANI
DÜZENLENDİ!

Addworx ile Türk Alman Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (TAÜ-SEM) arasında 20 Aralık 2022 tarihinde imzalanan Eğitimde İş Birliği Protokolü kapsamında Addworx tarafından verilecek olan Almanca Muhasebe Kursunun lansmanı, TAÜ Araştırma Laboratuvarları Uygulama ve Araştırma Merkezi Siemens Otomasyon Laboratuvarında ücretsiz eğitimi almaya hak kazanan 20 Türk Alman Üniversitesi öğrencisi ve protokol temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Türkiye ile Almanya arasındaki iş birliğini ve kapasitesini geliştirecek eğitim merkezi ve istihdam ofisi oluşturmayı hedefleyen Addworx, bu doğrultuda Türk Alman Üniversitesi ile önemli bir protokole imza attı. Addworx kurucu ortaklarından Sinan İlhan ile TAÜ-SEM (Türk- Alman Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi) Müdürü Prof. Dr. Elif Nuroğlu’nun imzaladıkları protokolle birlikte, Addworx tarafından Türk-Alman Üniversitesi İktisat ve İşletme Bölümü öğrencilerine verilecek ücretsiz DATEV Muhasebe Yazılım Eğitimi süreci başlatılmış oldu.

İş birliği protokolünün imzalanmasının hemen sonrasında geçekleştirilen eğitim lansman programına, Addworx kurucu ortakları Sinan İlhan ve Mustafa Özal, Mahmut Sami Sarp, Türk Alman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal Yıldız, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamide Özden Özkaya Ferendeci, Genel Sekreter Yardımcısı Sebahat Özcan, iş adamları İbrahim Dumankaya, Rüştü Dücan ve ücretsiz eğitim almaya hak kazanan 20 öğrenci katılım gösterdi.

TÜRKİYE’DE NİTELİKLİ İŞ GÜCÜ OLUŞTURULARAK AVRUPA PAZARINA KATILIMLARI SAĞLANACAK

Lansman programı çerçevesinde Addworx Yönetim Kurulu tarafından bir açılış konuşması gerçekleştirildi. Almanya’da yaşayan Türkler ile Türkiye’deki gençler arasında yeni bir köprü inşa etme amacının da ortaya konulduğu konuşmada, Avrupa eğitim standartlarında oluşturulan bu kursla birlikte öğrencilerin Türkiye’deyken Avrupa’daki firmalarla ya da Türkiye’ye gelen Avrupalı firmalarla iş birliği içerisinde çalışmalarını sağlayacak tüm kapıların açılacağının altı çizildi. Açılış konuşmasının akabinde katılımcılara Addworx Öğrenci Panelinin tanıtımı yapıldı. DUT Wirtschaftsfachschule Berlin Genel Müdürü Andreas Janßen ise toplantıya online katılarak Finans Muhasebesi ve Yıl Sonu Kapama İşlemleri eğitimleriyle ilgili öğrencileri bilgilendirdi. Bir prova dersinin de yapıldığı lansman toplantısı, Addworx tarafından bilgisayar ve eğitimle ilgili diğer ekipmanların öğrencilere dağıtımının yapılmasının ardından sona erdi. Alman muhasebe Eğitim Merkezi DUT Berlin aracılığıyla remote şekilde Addworx tarafından verilecek olan bu profesyonel eğitim ile birlikte, öğrencilerin Türkiye’deyken Almanya’daki firmalara ya da Türkiye’ye gelen Alman yatırımcılara mali müşavirlik hizmeti sunabilir hale gelmesi hedefleniyor.

“Die Liebe der Türken und Deutschen zueinander ist so alt, daß sie niemals zerbrechen wird.” Otto von Bismarck
“Die Liebe der Türken und Deutschen zueinander ist so alt, daß sie niemals zerbrechen wird.” Otto von Bismarck